Міжнародний день таксиста

Міжнародний день таксиста

22.03.2020

Сьогодні, 22 березня, таксисти всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день таксиста 🚖.

Саме в цей день в 1907 році на вулицях Лондона з’явилися перші автомобілі, оснащені спеціальними лічильниками. Лондонські водіі назвали лічильник «таксіметр» – від французького «такс» («плата»), і грецького «метрон» («вимір»).

З того часу індивідуальний міський транспорт почали називати таксі, а перевізників – таксистами🚕.

Перші лондонські автомобілі таксі були зеленого і червоного кольорів🚘.

Жовтий колір, який ми вважаємо традиційним для цих машин, з’явився з легкої руки Джона Хертца, засновника компанії Hertz Corporation.

Беручи старі автомобілі в рахунок сплати за нові, американець перефарбовував старі машини в жовтий колір і використовував їх як таксі.

Природно, такі яскраві автомобілі легко було помітити на вулицях міста, і пізніше практику перефарбовувати таксі в жовтий колір взяли за правило майже всі подібні компанії. А жовтий стане класичним кольором таксі для всього світу🌐.

Ще одним відомим символом таксі став візерунок у вигляді шашечок. Згідно з однією з версій, перший шашковий візерунок з’явився в 20-х роках минулого століття на машинах американської компанії, яка запозичила їх з гоночної символіки. Він повинен був привертати увагу клієнтів і підштовхувати їх до думки про швидкість пересування.

Друзі, таксисти, бажаємо вам,
Пасажирів багато від зорі до зорі,
Рівних доріг, безтурботних ночей,
Здоров’я, наснаги й побільше грошей😊

Зі святом Вас, дорогі таксисти!